Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Delikatesy > Sýry

Sýry

Italské a francouzské sýry

Svými sýry proslula zejména Francie. Ovšem i Itálie dala světu sýry, bez nichž si většina lidí už nedokáže představit život, příkladem je třeba parmezán. Sýry z Itálie a Francie, jež prodáváme v našem kamenném obchodu  i v e-shopu , pocházejí vždy od lokálních farmářů. Spojuje je nejen vysoká kvalita, ale také plná chuť. Na váš stůl přináší neopakovatelný gurmánský zážitek.

Sýry z Francie

Francouzi sýrům rozumí. Na francouzských farmách vznikají rozličné druhy sýrů, skutečných lahůdek. Po letech zkušeností a cestování vám můžeme nabídnout to nejlepší co Francie nabízí.

Mezi delikátní francouzské sýry patří zejména Comté AOC, Morbier AOP, Camembert de Normadie AOC Brie de Meaux AOP, Epoisses AOP, Chevre des cremiers, Meule de Savoie, Reblochon de Savoie AOP, Roquefort AOP tradition, TOMME de Savoie IGP, Abondance AOP nebo Tomme des Pyrénées.

Všechny tyto sýry vznikají tradičním výrobním postupem. Vyrábí se převážně z nepasterizovaného mléka. Proto mají bohatou chuť, přináší na váš stůl aroma horských pastvin. Farmářské sýry mají ve Francii dlouhou tradici a jsou vyhlášené. Užijte si i vy doma svůj francouzský večer s kouskem dobrého sýra a výtečného vína .

Sýry z Itálie

Z Itálie pro vás přivážíme typické regionální sýry, jako je Grana Padano, Gorgonzola, Asiago, Taleggio, Montasio, Fontina, Provolone nebo Pecorino. Pochopitelně u nás můžete nakoupit klasický parmezán Parmigiano Reggiano, a to dokonce i strouhaný. Tento sýr nabízíme i v provedení různé doby zrání.

Dovážíme také špičkové sýry z Toskánska, které jsou různě vyzrálé nebo ochucené. Vybírat si můžete například ze sýrů zrajících v jeskyni, ze sýrů zabalených v olivových nebo ořechových listech, ze sýrů s grappou, s vínem Chianti, s pepřem, feferonkou, hruškou, medem, s fíky nebo lanýži.

Degustace sýrů

Srdečně vás zveme na pravidelné degustace sýrů do našeho obchodu. Sýry můžete ochutnat i v naší kavárně, kde si můžete objednat degustační talířek.

Sýry do dárkových košů

Sýry vám velmi rádi i s jinými produkty a lahůdkami zabalíme do dárkových košů . Je to vítaný dárek pro rodinu, přátele i obchodní partnery.