Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Delikatesy > Olivový olej

Olivový olej

Extra panenský olivový olej

Itálie dává kromě skvělé kávy, vína  a dalších delikates  světu také panenské olivové oleje. Říká se jim tekutý zázrak. To proto, že jsou jednou z nejzdravějších surovin na světě. Italové se ve srovnání s ostatními Evropany dožívají vyššího věku. Jednou z teorií je, že je to i díky zdravému jídelníčku, v němž nechybí právě pořádná porce extra virgin oleje.

Olivové oleje od místních výrobců

Extra panenské olivové oleje dovážíme do České republiky přímo od italských producentů, s nimiž se osobně známe. Proto máte jistotu, že kupujete skutečnou kvalitu. V nabídce máme zejména olivové oleje od lokálních výrobců té nejvyšší jakosti.

Extra virgin oleje plné vitamínů

Pro své unikání složení jsou panenské olivové oleje oblíbené po celém světě. Jsou plné mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu E.

Ve středomořské kuchyni jsou olivové oleje nepostradatelné. Používají se při vaření polévek, přípravě zálivek do salátů nebo omáček na těstoviny. Italové si olivový olej také rádi kápnou jen tak na čerstvý chléb.

Tajemství extra panenského oleje

Existuje více typů olivových olejů. Tím nejkvalitnějším je extra virgin neboli extra panenský olivový olej. Tento olej se vyrábí pouze mechanickým postupem, lisováním za studena, bez použití chemie. Proto se vyznačuje výraznou olivovou vůní a plnou chutí.

Italské značky extra virgin olejů

Italové vědí, po jaké kvalitě sáhnout. Proto dávají přednost olivovým olejům od menších regionálních výrobců. A takové do České republiky přivážíme i my. V nabídce máme skutečně špičkové extra virgin olivové oleje v různých baleních a velikostech. Doporučujeme takzvané monokultivary, tedy olivové oleje vyrobené pouze z jednoho konkrétního druhu oliv.

Oblíbené jsou i ochucené oleje, například s citronem, rozmarýnem, feferonkami, bazalkou, lanýži nebo houbami. Ty skvěle dochutí pokrmy – rizota, těstoviny, masa, saláty. Gurmáni pak oceňují oleje od vinařů, které mají neopakovatelnou chuť.

Ať už si u nás vyberete jakýkoli olivový olej, můžete si být jisti, že na svůj stůl dostáváte to nejlepší.