Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Delikatesy > Těstoviny

Těstoviny

Italské těstoviny

Italové těstoviny milují. A naučili je jíst doslova celý svět. V Itálii se těstoviny jedí k obědu i k večeři a Italy nikdy nenudí, protože pokaždé jsou jiné. Můžete je připravit na tisíc způsobů, s klasickou rajčatovou omáčkou, ale i s luxusními surovinami, třeba s lanýži. Na vrchovatém talíři těstovin pak téměř nikdy nechybí sýr parmezán . A navíc, Italové vyrábí tolik druhů těstovin, že se jich nikdy nepřejíte. Vyberte si u nás pravé italské těstoviny  i suroviny na přípravu omáček.

Itálie: Kolébka těstovin

Pravé italské těstoviny se vyrábí ze semolinové mouky, což je mouka z tvrdo-zrnné pšenice. Mají proto dobré výživové hodnoty a spolu s extra panenským olivovým olejem  tvoří základ italského jídelníčku.

Italové za uplynulá staletí vytvořili desítky druhů těstovin. Proslulé jsou spaghetti, fusilli, linguine, penne rigate, rigatoni, bucatini, pappardelle, cannelloni, tagliatelle, rotelle, fettuccine, gnocchetti sardi, farfalle, ravioli, lasagne a další. Každá těstovina se používá ke konkrétnímu pokrmu. Na jejich výběr si Italové velmi potrpí. A my vám rádi v našem obchodě poradíme, jaké těstoviny, pro kterou příležitost vybrat.

Těstoviny s vůní Itálie

Podobně jako ostatní produkty v našem kamenném a internetovém obchodě, tak i těstoviny pro vás vybíráme pečlivě. Do České republiky dovážíme kvalitní pastu od lokálních výrobců. Prodáváme značky, které v běžných prodejnách nenajdete.

Příkladem je značka RUSTICHELLA s´Abruzzo a značka FILOTEA. Pro obě značky těstovin je typická ruční výroba, vysoká kvalita a tradiční receptura.

Vybrat si pak u nás můžete vaječné i nevaječné těstoviny. Čerstvé, plněné i ochucené těstoviny. Nahlédněte do našeho on-line obchodu  nebo nás navštivte v naší plzeňské prodejně .