Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Delikatesy > Káva

Káva

Pravá italská káva

Italská káva je pojem. Proslavila se po celém světě. Černý voňavý nápoj podávaný v bílých drobných šálcích se stal symbolem Itálie a není divu – italská káva má jedinečné aroma, nádherně voní, skvěle chutná, povzbuzuje a zlepšuje náladu. Protože vám rádi děláme radost, vozíme z italských pražíren tu nejlepší výběrovou kávu – zrnkovou, mletou, bez kofeinu, v běžném i slavnostním balení, třeba dárkových dózách.

Espresso, cappuccino a jiná káva

Kávová zrna se sice v Itálii nepěstují, ale Italové se stali specialisty na pražení kávy a na její přípravu. Jistě jste si na svých cestách všimli, že Italové milují klasické silné espresso, malou povzbuzující kávu, již si rádi vypijí jen tak na ulici.

Italové přípravou tohoto skvělého nápoje inspirují celý svět. Není žádným překvapením, že právě v Itálii se v roce 1901 zrodil první kávovar na espresso. Jeho autorem je továrník Luigi Bezzera, jehož záměrem bylo zkrátit pracovní pauzy na kávu, a proto využil při přípravě nápoje tlak páry. K moderním a znovuobjeveným způsobům přípravy kávy pak patří i moka konvička a french press.

Kromě klasického espressa si Italové rádi vypijí cappuccino, a to zejména ráno při snídani. Světu dal italský kult kávy také další druhy: macchiato, ristretto, latte macchiato, corretto. S kávami z naší nabídky si všechny tyto skvělé nápoje můžete připravit i doma.

Italské značkové kávy

V našem obchodě na vás čekají špičkové italské značky kávy. Dovážíme zejména kávu ATTIBASSI a MORGANTI. Druhou jmenovanou značku založil v roce 1890 lékárník Andrea Morganti a tato rodinná pražírna je zárukou skutečného gurmánského zážitku. Prohlédněte si naši aktuální nabídku  italské kávy.

Zastavte se na kávu

V našem obchodě v Plzni můžete nejen zakoupit skvělou italskou kávu, ale také si u nás vypít šálek výborného espressa. V kavárně  vám rádi přichystáme i další občerstvení. Zajít k nám můžete na sklenku vína nebo ochutnat některý z našich francouzských či italských dezertů.