Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > PROSECCO??? Máme :)

PROSECCO??? Máme :)Datum konání:
12.10.2023
 

Prosecco je bílé nebo růžové šumivé víno, které se vyrábí v regionu Veneto v Itálii. Jeho název je chráněn Evropskou unií a může být používán pouze pro víno, které splňuje stanovené podmínky. Prosecco musí obsahovat alespoň 85 % odrůdy Glera, která je původní v regionu Veneto.

Prosecco se vyrábí metodou Charmat. Při této metodě probíhá druhotná fermentace v nerezových tancích pod tlakem. Výsledkem je víno s jemnými bublinkami a svěží ovocnou chutí.

Existují dvě hlavní apelační oblasti:

  • Prosecco DOC: Tato apelace zahrnuje velkou oblast v regionu Veneto. V této oblasti se vyrábí různé druhy prosecca, od levných vín pro každodenní použití až po prémiová vína z kvalitních vinic.

  • Prosecco DOCG: Tato apelace zahrnuje menší oblast v regionu Veneto. V této oblasti se vyrábí vysoce kvalitní prosecco, které se vyznačuje vyšším obsahem alkoholu (11,5 %) a intenzivnější chutí.

 

Prosecco se dělí podle obsahu zbytkového cukru na kategorie:

  • Zero: obsah cukru 0 g/l

  • Extra Brut: opravdu velmi níký obsa cukru méně než 6 g/l

  • Brut: má velmi nízký obsah cukru, méně než 12 g/l

  • Extra dry: má nízký obsah cukru, 12-17 g/l

  • Dry: má střední obsah cukru, 17-32 g/l

 

Obecné vlastnosti prosecca

Prosecco má lehké tělo, jemné bublinky a svěží ovocnou chuť. V chuti se často objevují tóny jablek, broskví, květin nebo citrusů.

Prosecco se pije dobře vychlazené, při teplotě 6-8 °C. Skvěle se hodí jako aperitiv, ale lze jej podávat i k lehkým jídlům, jako jsou saláty, ryby nebo mořské plody.

 

Popularita prosecca

Prosecco je jedním z nejprodávanějších vín na světě. V roce 2022 bylo vyprodukováno více než 1,6 miliardy lahví prosecca. Prosecco je oblíbenou volbou pro mladé lidi, ale získává si oblibu i u zkušených milovníků vína.

 

V naší nabídce naleznete prosecco od věhlasných vinařů jako je VILLA SANDI, prémiovou řadu od VALDO SPUMANTE, oblíbené prosecco od CAVAZZA, ASTORIA a mnoho dalších. Pro aktuální nabídku pište, volejte 608 065 115 ...