Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Foie Gras

Foie GrasDatum konání:
26.1.2024

Foie Gras: Delikatesa pro pravé gurmány

Úvod do světa Foie Gras

Foie Gras s fíkem 180g.jpgFoie gras, známé také jako "ztučnělá játra", je jedním z vrcholů francouzské kuchyně. Tato delikatesa je vysoce ceněna pro svou jedinečnou chuť a texturu, a její historie sahá až do starověkého Egypta.

Husí játra zdobila královské stoly od Římanů po Ludvíka XIV. V dnešní době chovatelé na Jihovýchodě Francie vykrmují husy tradiční metodou a respektují přitom jak zvířata, tak přírodu. Kvalita suroviny závisí hlavně na podmínkách chovu.

Jaká játra vybrat? Husí nebo kachní? Husí játra mají narůžovělou barvu a v ústech rafinovanou a jemnou chuť. Kachní játra jsou spíše jantarové barvy a mají plnější, ovocnější chuť.

Značení Foie Gras

Foie Gras Entier je nejvyšší stupeň kvality. Jedná se o výrobek připravený z kompaktních částí laloku jater, jednoho či více, spojených/stlačených do jednoho celku podle objemu nádoby, který je lehce okořeněn. Noblesní delikatesa oceňovaná gurmány pro svou autentickou chuť.

Bloc de foie gras avec morceaux (s kousky) výrobek je složen z jemně rozemletých, okořeněných tučných jater, do kterého jsou rovnoměrně zapraveny kompaktní kousky tučných jater

Bloc de foie gras výrobek je složen z jemně rozemletých, okořeněných tučných jater.

Jak chutná Foie Gras?

Chuť foie gras je charakteristicky bohatá, máslová s jemnými oříškovými tóny. Má jemnou a hladkou texturu, která se rozplývá na jazyku. Tato delikatesa je známá svou komplexní chutí, která vyžaduje pozornost a pomalé ochutnávání.

Jak servírovat Foie Gras

Foie gras je nejlepší podávat jednoduše, aby se mohla plně rozvinout jejich chuť:

  • Teplota: Podávejte mírně chlazené, ale nikoliv příliš studené.
  • Příloha: Jako příloha se hodí lehký toast nebo jemný chléb.
  • Doplňky: Můžete přidat něco sladkého, jako fíkový džem nebo cibulový konfit, který kontrastuje s bohatostí foie gras.

Co je Parfait z Foie Gras?

Parfait z foie gras je jemnější, krémovější verze této delikatesy. Je vyrobený z rozemletého foie gras, který je smíchán s máslem a koňakem nebo jiným likérem, čímž se dosáhne hladké a sametové konzistence. Tento parfait je často servírován na pečivu nebo jako součást elegantních předkrmů.

Jaké víno se hodí k Foie Gras?

Výběr vína k foie gras je klíčový pro dokonalý gastronomický zážitek:

  • Sladká bílá vína: Sauternes nebo podobná sladká a aromatická bílá vína jsou klasickou volbou.
  • Suchá bílá vína: Pro ty, kdo preferují méně sladké doplňky, se hodí suchá bílá vína s vysokou kyselinkou jako Riesling.
  • Červená vína: Vybrat červené víno může být výzva, ale lehká a ovocná červená vína jako Pinot Noir mohou být také vhodnou volbou.

Závěr: Foie Gras jako zážitek

Foie gras je nejen lahůdkou, ale kompletním zážitkem. Ať už si vyberete jakoukoliv formu servírování, důležité je vychutnat si každý kousek této výjimečné delikatesy.

Foie Gras najdete i u nás v MIDARU

Pro milovníky foie gras máme skvělou zprávu: Tuto vysoce ceněnou delikatesu můžete zakoupit přímo u nás v obchodě. Nabízíme široký výběr foie gras, od tradičních foie gras entier po delikátní parfaity. Naše produkty pochází od renomovaných dodavatelů, kteří dbají na kvalitu a etiku výroby. Navštivte náš obchod a objevte bohatství chutí, které foie gras nabízí, a to vše pohodlně na jednom místě. U nás najdete i doprovodné produkty, jako jsou vybraná vína a speciální pečivo, které dokonale doplní váš kulinářský zážitek s foie gras. Těšíme se na vaši návštěvu a rádi vám poradíme s výběrem toho pravého produktu pro vaše gastronomické potěšení.

Foie Gras v našem katalogu

Foie Gras bloc kachní 125g.jpg
Foie Gras entier kachní s vínem Sauternes 125g.jpg
Foie Gras s fíkem 180g.jpg